Ar yra koks nors populiaresnis būdas pasiskolinti nei greita paskola internetu? Mes turbūt pamirštame, kad iki šiol ne tiek jau daug iš mūsų turėjo galimybę pasiskolinti oficialiai. Visai neseniai vartojimo paskola buvo tik viduriniosios klasės privilegija. Tuo tarpu mažiau pasiturintys privalėjo skolintis iš artimųjų. Arba žinoma, verstis savais ištekliais, kad ir kokie jie būtų. Tai – sudėtinga situacija. Niekas net negalėjo pagalvoti, kad kažkada egzistuos toks dalykas kaip greitos paskolos, kurios bus prieinamos praktiškai kiekvienam.

KreditoriaiYpatingos sąlygosMaksimali paskolos sumaGauti kreditą
smspinigaiGreitasis kreditas iki 1 000 eurų net 8 mėnesiams nemokamai5 000 eurų
gauti kreditą
finbeeTarpusavio skolinimosi platforma - žemiausios palūkanos Lietuvoje10 000 eurų
gauti kreditą
creditstarPaskola iki 6 mėnesių - visiškai nemokamai3 000 eurų
gauti kreditą
vivusNereikia mokėti už paskutinę kredito įmoką5 000 eurų
gauti kreditą
mogoPaskolos be užstato ir be jokio sutarties sudarymo mokesčio3 000 eurų
gauti kreditą

Nors jos pasirodė dar anksčiau, labiausiai skolinimasis internetu išpopuliarėjo per finansinę krizę. Tuomet daugelis žmonių prarado ne tik dalį pajamų ar santaupų, tačiau ir darbus. Tokiomis aplinkybėmis buvo ieškoma būdų kaip užkamšyti atsiradusias finansines skyles. Ir čia pasirodė greitosios paskolos internetu. Būtent jų dėka tiek daug žmonių galėjo judėti į priekį ir nusipirkti laiko susitvarkyti su savo situacija. Nieko nepadarysi – pasitaikė ir nelaimingų istorijų. Bet apie viską nuo pradžių.

greitos paskolos

Kas, kur, kaip ir kodėl: greitųjų paskolų istorija

Kaip ir minėjome, greitos paskolos buvo siūlomos dar ir prieš krizę. Tačiau Lietuvoje augant ekonomikai ir atlyginimams, o Europoje egzistuojant daugybei galimybių emigruoti, ne tiek jau ir daug žmonių susidomėjo šia paslauga. Tai suprasdami kreditoriai net ir nesiekė aktyviai reklamuoti savo paslaugų. Užsienyje – iš kur atkeliavo ši paslauga – viskas buvo kitaip, nes ten ši paslauga turėjo daug gilesnes šaknis.

Tačiau viskas pasikeitė prasidėjus ekonominei krizei. Tuomet daugelis greitųjų paskolų tiekėjų puikiai suprato situaciją. Jie turėjo labai daug kapitalo, todėl suprato, kad poreikis jam bus labai didelis. Visgi žmonės prarado darbus, santaupas ir/ar pajamas. Tokiomis aplinkybėmis, prieš tai prisiėmus kitų finansinių įsipareigojimų, bus didžiulis poreikis kažkaip tvarkytis su atsirandančiomis piniginėmis skylėmis. O čia žengs greitieji kreditai

Kadangi kreditai pradžioje buvo suteikiami užsienio kapitalo, pastarasis suskubo padidinti savo būtį Lietuvoje. Atvedęs čia dar daugiau kapitalo, jis pradėjo greitųjų paskolų bumą. Pačioje pradžioje paskolos internetu nebuvo tokios populiarios kaip sms kreditai. Dažniausiai greitos paskolos ieškojo provincijos gyventojai, kurie neturėjo interneto ir/ar nemokėjo juo naudotis. Todėl didžiausią dalį skolinimosi sudarė būtent paskolos, kurios buvo suteikiamos sms žinute.

Be to, labai didelė dalis visų paskolų ieškotojų buvo bedarbiai, t.y. žmonės per krizę praradę savo darbus, o taip pat ir pajamas. Galbūt dabar jau pamirštame, tačiau greitos paskolos bedarbiams tais metais buvo suteikiamos taip pat lengvai kaip ir kitiems. Nieko nuostabaus, kad atsirado tūkstančiai praradusių darbą asmenų, kurie suskubo pasinaudoti šia galimybe. Dažnai net negalvodami apie konkrečias pasekmes. Tiesiog Lietuvoje tuo metu neegzistavo jokia skolinimosi ar finansinio raštingumo kultūra. Dėl šios priežasties, greitosios paskolos sukūrė tiek pat problemų, kiek ir jų išsprendė.

Problemos su greitosiomis paskolomis

Kai tu skolinėsi neturėdamas jokių pajamų paskolai padengti – tu žaidi su ugnimi. Taip nutiko ir nemažai daliai tų, kuriems buvo išduotos greitosios paskolos krizės laikotarpiu. Praradę darbus ir visas gaunamas pajamas, žmonės suskubo pasiskolinti. Nežinodami ar nesuvokdami, kad šias paskolas labai greit reikės grąžinti, jie pradėjo matyti tame problemas.

Kadangi tokios paskolos yra paremtos oficialiai sudaroma sutartimi, asmuo yra įpareigojamas atlikti kredito įmokas. Jų neatlikus gresia nemalonumai. Vienas tokių – baudos už pavėlavimą atlikti kiekvieną įmoką. Baudos, kurios nėra vienkartinės, bet kaupiasi už kiekvieną pavėluoto mokėjimo dieną.

Nepamirškime, kad ne tik žmonės, bet ir valstybė neturėjo daug patirties su greitosiomis paskolomis. Todėl pastaroji elgėsi labai atsargiai ir pradžioje nesikišo į šiuos sandorius sudaromus tarp žmonių ir kreditorių. Tačiau tai kainavo. To rezultatas buvo tas, kad kreditoriai turėjo labai daug laisvės nustatyti kokias tik nori palūkanų normas ir baudas už pavėlavimą jas atlikti. Labai dažnai tai kainuodavo labai brangiai. Kartais klientas pasiskolinęs vos šimtą eurų pavėlavęs laiku grąžinti kreditą galėdavo mokėti net kelis kartus didesnę sumą baudų! Toks valstybės neveiksnumas turėjo pasekmių.

Todėl vėliau buvo nuspręsta šią situaciją tvarkyti. Buvo pradėta riboti greitųjų kreditų suteikimą. To pasekoje paskolos bedarbiams nebebuvo suteikiamos. Taip pat jos negalėjo būti suteikiamos ir tiems, kurie turėjo ribotas pajamas ar per daug įsiskolinimų. Buvo pradėta atsižvelgti ir į kitų šeimos narių (pvz. sutuoktinių) pajamas ir įsiskolinimus prieš atsirandant galimybei skolinti.

Situacija su paskolomis internetu šiandien

paskolos internetu

Šiandien situacija yra visiškai kitokia nei ji buvo prieš krizę. Jei anksčiau dominavo sms kreditai, tai šiandien daugiausia išduodamos paskolos internetu. Daugėjant interneto vartotojų, natūraliai auga skaičius besiskolinančių būtent šiuo būdu. Tai nėra tik paprastumo dalykas.

Galbūt galima manyti, kad skolinti telefonu, t.y. sms žinute, yra net lengviau nei internetu. Tačiau skirtingai nei sms kreditus, paskolas internetu palyginti yra gerokai lengviau. Yra paprasčiau apsilankyti keliuose skirtinguose internetiniuose kreditorių puslapiuose. Taip yra pamatoma reali situacija rinkoje ir tai padeda išsirinkti pigiausią greitąją paskolą. Tačiau yra ir kitų privalumų. Pavyzdžiui būtent paskoloms internetu yra sukurti jų kainų ir sąlygų palyginimų puslapiai. Jų dėka galima lengvai pasižiūrėti kokios yra šiandieninės paskolų internetu sąlygos, kurias siūlo skirtingi kreditoriai.

Tai yra vienas iš svariausių argumentų kodėl auga paskolų internetu populiarumas. Būtent čia slypi rinkos ateitis.

Greitos paskolos internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *