Būna įvairių paskolų rūšių: nuo trumpalaikių iki ilgalaikių, nuo greitųjų iki būsto, nuo vartojimo iki kitoms reikmėms skirtų paskolų. Tokių skirtumų yra labai daug, bet pagrindinė takoskyra tarp paskolų visada buvo tarp trumpalaikių ir ilgalaikių paskolų.

Apie esminius skirtumus tarp šių paskolų rūšių turbūt daug kalbėti neverta. Viską pasako patys jų pavadinimai. Labai griežtų ir formalių rėmų paskolų suskirstymui nėra, tačiau visos paskolos, kurios suteikiamos iki metų ar dviejų laikotarpiui yra laikomos trumpalaikėmis. Kita vertus, visos paskolos, kurios yra išduodamos ilgesniam laikotarpiui yra laikomos ilgalaikėmis.

Pačios trumpalaikės paskolos gali būti skirstomos į daug skirtingų kategorijų. Pirmiausiai yra greitieji kreditai, kurie išduodami trumpiausiam laikotarpiui. Pats trumpiausias įmanomas laikas, kuriam galima gauti greitąjį kreditą yra dvi savaitės. Pasiskolinus tokiam laikui reikės mokėti didžiausią palūkanų normą, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad bendra palūkanų suma bus labai didelė, nes tokios trumpos paskolos dažniausiai yra išduodamos tik labai nedidelėmis sumomis. Todėl svarstantiems pasiskolinti šiam laikotarpiui reikėtų tikėtis ne didesnės nei kelių šimtų eurų paskolos.

Tuomet yra greitos paskolos, kurios gali būti išduodamos šiek tiek ilgesniam laikotarpiui. Na, o vėliau yra ir labiau bankų ir kredito unijų, o ne kitų kreditorių išduodami vartojimo kreditai, kurie dažniausiai yra skolinami bent jau keliems mėnesiams.

Žinoma, suskirstyti šias trumpalaikes paskolos į dar smulkesnes kategorijas visada yra įmanoma, tačiau mes šį kartą ne apie tai. Daug svarbiau yra pažvelgti į minėtųjų ilgalaikių paskolų susiskirstymą.

Ilgalaikės paskolos: kokios jos būna?

Kaip ir jau minėtos paskolos, ilgalaikės irgi gali būti skirstomos į daug skirtingų kategorijų. Pati populiariausia ilgalaikių paskolų rūšis – būsto paskolos. Praktiškai neįmanoma pasiskolinti būstui neįsipareigojant bankui bent keliems dešimtmečiams. Taip pat neįmanoma gauti tokios paskolos iš kitur nei iš banko, nes tik jie specializuojasi tokių paskolų suteikime.

Ilgalaikės paskolos

Be būsto paskolų dar viena svarbi, bet tik visai neseniai atsiradusi paskolų rūšis yra paskolų refinansavimas, kuris dar yra žinomas paskolų įsiskolinusiems pavadinimu. Tai yra tokia ilgalaikių paskolų rūšis, kuri išduodama tik tiems asmenims, kurie turi daug įsiskolinimų ar net antstolių. Jos tikslas nėra leisti įsiskolinimų turintiems žmonėms pasiskolinti papildomai, bet padėti sumažinti bendrą paskolos sumą dydį. Tai dar gali būti vadinama paskolos restrukturizavimu, kai visi įsipareigojimai yra sujungiami į vieną bendrą paskolą ir pratęsiami ilgesniam laikotarpiui, taip suteikiant asmeniui daugiau laisvės padengti savo įsipareigojimus.

Skirtingai nei būsto paskolos, paskolų refinansavimas nėra išduodamas dešimtmečiams, bet dažniausiai tik iki kelerių metų laikotarpiui.

Tai yra pagrindinės ilgalaikių kreditų rūšys, kuriuos dominuoja šiandieninėje rinkoje. Kaip ir kitų paskolų atveju, šiuo taip pat galima ilgalaikes paskolos skirstyti ir į dar daugiau kategorijų, tačiau čia mūsų tikslas buvo ne išsemti viską, bet paminėti tik pagrindinius akcentus, kurie padės ieškantiems kur ir kaip pasiskolinti ilgam laikotarpiui.

Ilgalaikės paskolos iki 100 000 eurų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *