Ar yra koks nors populiaresnis būdas pasiskolinti nei greita paskola internetu? Mes turbūt pamirštame, kad iki šiol ne tiek jau daug iš mūsų turėjo galimybę pasiskolinti oficialiai. Visai neseniai vartojimo paskola buvo tik viduriniosios klasės privilegija. Tuo tarpu mažiau pasiturintys privalėjo skolintis iš artimųjų. Arba žinoma, verstis savais ištekliais, kad ir kokie jie būtų. Tai – sudėtinga situacija. Niekas net negalėjo pagalvoti, kad kažkada egzistuos toks dalykas kaip greitos paskolos, kurios bus prieinamos praktiškai kiekvienam.

Kreditoriai
 
finbee
gauti kreditą
mokilizingas
gauti kreditą
vivus
gauti kreditą

Nors jos pasirodė dar anksčiau, labiausiai skolinimasis internetu išpopuliarėjo per finansinę krizę. Tuomet daugelis žmonių prarado ne tik dalį pajamų ar santaupų, tačiau ir darbus. Tokiomis aplinkybėmis buvo ieškoma būdų kaip užkamšyti atsiradusias finansines skyles. Ir čia pasirodė greitosios paskolos internetu. Būtent jų dėka tiek daug žmonių galėjo judėti į priekį ir nusipirkti laiko susitvarkyti su savo situacija. Tokia skubi paskola buvo tikras išsigelbėjimas daugeliui užklupus kažkokioms problemoms, reikalaujančioms pinigų. Nieko nepadarysi – pasitaikė ir nelaimingų istorijų. Bet apie viską nuo pradžių.

greitos paskolos

Kas, kur, kaip ir kodėl: greitųjų paskolų istorija

Kaip ir minėjome, greitos paskolos buvo siūlomos dar ir prieš krizę. Tačiau Lietuvoje augant ekonomikai ir atlyginimams, o Europoje egzistuojant daugybei galimybių emigruoti, ne tiek jau ir daug žmonių susidomėjo šia paslauga. Tai suprasdami kreditoriai net ir nesiekė aktyviai reklamuoti savo paslaugų. Užsienyje – iš kur atkeliavo ši paslauga – viskas buvo kitaip, nes ten ši paslauga turėjo daug gilesnes šaknis.

Tačiau viskas pasikeitė prasidėjus ekonominei krizei. Tuomet daugelis greitųjų paskolų tiekėjų puikiai suprato situaciją. Jie turėjo labai daug kapitalo, todėl suprato, kad poreikis jam bus labai didelis. Visgi žmonės prarado darbus, santaupas ir/ar pajamas. Tokiomis aplinkybėmis, prieš tai prisiėmus kitų finansinių įsipareigojimų, bus didžiulis poreikis kažkaip tvarkytis su atsirandančiomis piniginėmis skylėmis. O čia žengs greitieji kreditai

Kadangi kreditai pradžioje buvo suteikiami užsienio kapitalo, pastarasis suskubo padidinti savo būtį Lietuvoje. Atvedęs čia dar daugiau kapitalo, jis pradėjo greitųjų paskolų bumą. Pačioje pradžioje paskolos internetu nebuvo tokios populiarios kaip sms kreditai. Dažniausiai greitos paskolos ieškojo provincijos gyventojai, kurie neturėjo interneto ir/ar nemokėjo juo naudotis. Todėl didžiausią dalį skolinimosi sudarė būtent paskolos, kurios buvo suteikiamos sms žinute.

Be to, labai didelė dalis visų paskolų ieškotojų buvo bedarbiai, t.y. žmonės per krizę praradę savo darbus, o taip pat ir pajamas. Galbūt dabar jau pamirštame, tačiau greitos paskolos bedarbiams tais metais buvo suteikiamos taip pat lengvai kaip ir kitiems. Nieko nuostabaus, kad atsirado tūkstančiai praradusių darbą asmenų, kurie suskubo pasinaudoti šia galimybe. Dažnai net negalvodami apie konkrečias pasekmes. Tiesiog Lietuvoje tuo metu neegzistavo jokia skolinimosi ar finansinio raštingumo kultūra. Dėl šios priežasties, greitosios paskolos sukūrė tiek pat problemų, kiek ir jų išsprendė.

Problemos su greitosiomis paskolomis

Kai tu skolinėsi neturėdamas jokių pajamų paskolai padengti – tu žaidi su ugnimi. Taip nutiko ir nemažai daliai tų, kuriems buvo išduotos greitosios paskolos krizės laikotarpiu. Praradę darbus ir visas gaunamas pajamas, žmonės suskubo pasiskolinti. Nežinodami ar nesuvokdami, kad šias paskolas labai greit reikės grąžinti, jie pradėjo matyti tame problemas.

Kadangi tokios paskolos yra paremtos oficialiai sudaroma sutartimi, asmuo yra įpareigojamas atlikti kredito įmokas. Jų neatlikus gresia nemalonumai. Vienas tokių – baudos už pavėlavimą atlikti kiekvieną įmoką. Baudos, kurios nėra vienkartinės, bet kaupiasi už kiekvieną pavėluoto mokėjimo dieną.

Nepamirškime, kad ne tik žmonės, bet ir valstybė neturėjo daug patirties su greitosiomis paskolomis. Todėl pastaroji elgėsi labai atsargiai ir pradžioje nesikišo į šiuos sandorius sudaromus tarp žmonių ir kreditorių. Tačiau tai kainavo. To rezultatas buvo tas, kad kreditoriai turėjo labai daug laisvės nustatyti kokias tik nori palūkanų normas ir baudas už pavėlavimą jas atlikti. Labai dažnai tai kainuodavo labai brangiai. Kartais klientas pasiskolinęs vos šimtą eurų pavėlavęs laiku grąžinti kreditą galėdavo mokėti net kelis kartus didesnę sumą baudų! Toks valstybės neveiksnumas turėjo pasekmių.

Todėl vėliau buvo nuspręsta šią situaciją tvarkyti. Buvo pradėta riboti greitųjų kreditų suteikimą. To pasekoje paskolos bedarbiams nebebuvo suteikiamos. Taip pat jos negalėjo būti suteikiamos ir tiems, kurie turėjo ribotas pajamas ar per daug įsiskolinimų. Buvo pradėta atsižvelgti ir į kitų šeimos narių (pvz. sutuoktinių) pajamas ir įsiskolinimus prieš atsirandant galimybei skolinti.

Situacija su paskolomis internetu šiandien

paskolos internetu

Šiandien situacija yra visiškai kitokia nei ji buvo prieš krizę. Jei anksčiau dominavo sms kreditai, tai šiandien daugiausia išduodamos paskolos internetu. Daugėjant interneto vartotojų, natūraliai auga skaičius besiskolinančių būtent šiuo būdu. Tai nėra tik paprastumo dalykas.

Galbūt galima manyti, kad skolinti telefonu, t.y. sms žinute, yra net lengviau nei internetu. Tačiau skirtingai nei sms kreditus, paskolas internetu palyginti yra gerokai lengviau. Yra paprasčiau apsilankyti keliuose skirtinguose internetiniuose kreditorių puslapiuose. Taip yra pamatoma reali situacija rinkoje ir tai padeda išsirinkti pigiausią greitąją paskolą. Tačiau yra ir kitų privalumų. Pavyzdžiui būtent paskoloms internetu yra sukurti jų kainų ir sąlygų palyginimų puslapiai. Jų dėka galima lengvai pasižiūrėti kokios yra šiandieninės paskolų internetu sąlygos, kurias siūlo skirtingi kreditoriai.

Tai yra vienas iš svariausių argumentų kodėl auga paskolų internetu populiarumas. Ir nors paskolos visiems nebėra prieinamos taip lengvai, kaip iki šiol, būtent čia slypi rinkos ateitis, ypatingai po finansinių technologijų revoliucijos, kurios dėka paskolos pasidarė dar lengviau prieinamos visiems.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2019-08-26

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Viso įvertinimų: 1

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Greitos paskolos internetu

2 thoughts on “Greitos paskolos internetu

 • at
  Permalink

  Sveiki, juk neskolina nei viena įmonė ksi yra anstolių , neteikite neviltiškų įdėjų. Aš pabandžiau ir nusiviliau.

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  Sveiki turiu 2skolas abi buvo paimtos tuo paciu laiku, sudejus gal 4000€ viena credit24 buvau pasiemes 2000€ bet bendra atidavimo skola 4000€ per 36men tai buvo like 2100€ atiduot bet susikloste tokios aplinkybes kad palikau be darbo ir nebuvo kaip pervedinet, ir turbut pardave jau I anstolius mane, o kita buvo is finbee 1200€ tai irgi ta pati istorija 700€ gal buvo like atiduot, tai va ka patarsit daryt? Dirbu uzsienyje pajamos pastovios 1200& buna kad net siekia ir 2000&. Ar išeina gaut paskola kad galėčiau refinansuot skolas?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *