Nors šiandien dominuoja paskolos internetu, savo pozicijų neapleidžia ir ilgalaikės paskolos. Pastarosios yra itin paklausios, kuomet norima įsigyti stambesnės vertės turtą. Tai gali būti, pavyzdžiui, būstas ar naujas automobilis. Tokiam turtui įsigyti greitieji kreditai paprasčiausiai nėra pakankami, nes maksimali jų suma dažniausiai apsiriboja vos keliais tūkstančiais eurų. Kai kuriais atvejais net ir toks kreditas gali būti per didelė prabanga, nes maksimali suma yra 1 000 eurų. Tokiose situacijose ilgalaikė paskola gali būti ir daug paprastesnis, ir daug pigesnis būdas pasiskolinti.

Kreditoriai
 
finbee
gauti kreditą
mokilizingas
gauti kreditą
vivus
gauti kreditą

Tokių paskolų būna įvairių: banku ar internetu, be užstato ar su juo… Todėl tam, kad būtų priimtas geriausias sprendimas yra tiesiog būtina būti gerai susipažinus su ilgalaikėmis paskolomis ir jų siūlomomis galimybėmis. Juk kalba eina apie dešimčių tūkstančių eurų paskolą! Todėl net ir menkiausias metinių palūkanų skirtumas gali turėti didžiulę įtaką galutiniam rezultatui.

Apsisaugant nuo tokių grubių klaidų būtina suvokti ir sugebėti palyginti keletą esminių ilgalaikės paskolos faktorių. Tai yra metinė palūkanų norma, grąžinimo terminas, užstato sąlyga ir panašiai. Tik tokiu atveju galėsite gauti ilgalaikę paskolą geriausiomis sąlygomis.

Ilgalaikiai kreditai nėra tik tie, kurie suteikiami kelerių metų laikotarpiui. Tai gali būti ir tai, ką mes esame įpratę vadinti greitosiomis paskolomis (nors tai niekada nebus sms kreditai). Kitaip tariant, ilgalaikis kreditas gali būti tos paskolos, kurios yra teikiamos vos porai metų. Tai taip pat gali būti ir nebūtinai milžiniška suma. Todėl net ir kreditai iki 3000 eurų gali būti laikomais ilgalaikiais.

Ar verta ieškoti ilgalaikės paskolos be užstato?

Vienas svarbiausių klausimų skolinantis ilgesniam laikui yra ką daryti su užstatu? Įprastos greitos paskolos internetu niekada nereikalauja jokio užstato. Jos paprasčiausiai yra per menkos, kad būtų galima kalbėti apie tokius dalykus. Galiausiai turto užstatymas garantuotų, kad tokia paskola nebebūtų greita ir jos suteikimas užtruktų bent kelias dienas. Tuomet greitieji kreditai paprasčiausiai praranda savo funkciją ir esmę.

ilgalaikes paskolos be uzstatoTodėl niekada nesusidūrus su ilgalaike paskola, užstato klausimas gali būti naujas. Galbūt vertėtų pradėti paprasčiausio dalyko ir atsakyti į klausimą kas apskritai yra tas užstatas ir kam jis reikalingas. Užstatas yra jūsų – kaip besiskolinančio asmenims – turtas, kurį jūs, pasirašydami sutartį su kredito davėju, užstatote jam. Tai reiškia, kad šiuo turtu jūs vis dar galėsite naudotis ir jis teisiškai priklausys jums, bet jo disponavimas bus apribotas. Tai yra reikalinga tam, kad jūsų nemokumo atveju, kreditorius galėtų nesudėtingai ir teisiškai perimti šio turto valdymą.

Matote, tai yra reikalinga tam, kad kredito davėjas galėtų apsaugoti savo turtą nuo praradimo. Juk skolindamas jums pinigus jis prisiima riziką, kad paskolos grąžinimo veiksmo galite iki galo ir neatlikti. Tokiomis situacijomis užstatytas turtas yra kompensacija bankui už prarastą turtą, t.y. negrąžintą paskolą. Tai nėra idealiausias variantas bankui, nes jis dažniausiai neturi jokios funkcijos perimamam turtui, bet tai yra geriau nei likti be nieko. Galiausiai toks turtas yra parduodamas varžytinėse ir tokiu būdu bankas atgauna didžiąją dalį savo paskolintų pinigų.

Galite paklausti: o kokia ilgalaikės paskolos su užstatu funkcija man, besiskolinančiajam? Gali pasirodyti, kad jūs tik prisiimate dar didesnę riziką, rizikuodami savo turtu, bet tai yra tik viena medalio pusė. Nors tai yra tiesa, bet ši didesnė rizika taip pat reiškia, kad galėsite gauti ilgalaikę paskolą, kurios metinė palūkanų norma bus ženkliai mažesnė. Be to paskolos grąžinimo terminas taip pat bus potencialiai ilgesnis (tai priklausys nuo jūsų poreikių ir reikalavimų).

Pavyzdžiui, yra įprasta, kad greitos paskolos internetu yra suteikiamos su metine palūkanų norma, kuri siekia kelias dešimtis procentų. Tuo tarpu ilgalaikę paskolą su užstatu galite gauti tokiomis sąlygomis, kad metinės palūkanos nuo vos 1% yra labai realus variantas. Žinoma tai priklausys nuo daugybės faktorių ir realesnis variantas yra bent 3% palūkanos, bet tai tikrai yra geriau nei kelios dešimtys, ar ne?

Tuo tarpu ilgalaikiai kreditai be užstato yra kiek brangesnės. Jų kaina gali siekti ir kelioliką procentų. Todėl užstato palikimas gali reikšti net apie 10% metinių palūkanų skirtumą. O žinant, kad skolinamasi tūkstančiai eurų, susidaro reikšmingas skirtumas, nors ir nereikia mokėti tiek, kiek kainuoja greitasis kreditas. Todėl pasirinkimas yra paprastas: arba skolinatės be užstato, bet mokate daugiau, arba skolinatės su užstatu, bet mokate pigiau ir prisiimate didesnę riziką dėl savo turto. Jei esate visiškai įsitikinęs, kad paskolą pavyks grąžinti laiku, tuomet užstato palikimas yra racionaliausias pasirinkimas.

Ilgalaikė paskola internetu ar banke: kas geriau?

ilgalaike paskola internetuŠiandien visi yra pripratę prie paskolos internetu. Ją gauti daug paprasčiau, o pinigai banko sąskaitą pasiekia daug greičiau. Tačiau toks greitas kreditas internetu turi ir savo kainą: didesnes palūkanas ir stambesnius mokesčius. O ką jau kalbėti apie prastai pagarsėjusius delspinigius, kuriuos gali tekti susimokėti, kuomet mėnesio įmoka vėluoja. Gauti kreditą yra paprasta, bet nedarius to atsargiai, gali tekti brangiai susimokėti. Todėl kartais galima susigundyti vartojimo paskola, kurią suteikia komerciniai bankai. Pastaroji paslauga yra pigesnė.

Todėl iškyla klausimas: kalbant apie ilgalaikes paskolos, ar derėtų skolintis ir internetu ar visgi geriau apsilankyti banke? Tai tiesiogiai priklauso nuo jūsų prioritetų. Norintiems patogumo ir greičio – ilgalaikės paskolos internetu yra kuo geriausias pasirinkimas. Visgi su ilgalaikėmis paskolomis yra toks reikalas, kad jų suteikimas gali užtrukti. Ypatingai jei į tai įsivelia užstatas, prasta kredito istorija, klausimai su pajamingumu ir panašiai. Skolinantis internetu šie klausimai bent jau dalinai yra išsprendžiami greičiau. Todėl jei jūsų poreikis yra gauti pinigus greičiau sutinkam už tai sumokėti kiek daugiau, tuomet ilgalaikiai kreditai internetu yra geriausias pasirinkimas.

Tačiau, kaip ir paskolos be užstato, taip ir paskolos internetu turi kainą savo patogumui: aukštesnes palūkanas. Tuo tarpu skolinantis iš banko gali kilti kiek daugiau keblumų. Tam reikia vykti į banką, pateikti dokumentus popieriniame variante ir t.t. O jei dar prie viso to prisideda užstatas – galite ir užtrukti. Tačiau gera žinia yra ta, kad tokiu atveju bankas gali pasiūlyti mažesnes palūkanas.

Todėl galiausiai viskas priklauso nuo to, kiek svarbu yra gauti pinigus greitai. Jei niekur neskubate, tuomet kreditas iš komercinio banko turėtų būti jūsų pasirinkimas. O jei skubate – ilgalaikė paskola internetu yra tai, ką turėtumėte rinktis.

Žinoma, paskolų refinansavimas yra viena iš ilgalaikių paskolų, kuri yra suteikiama tik internetu. Todėl norintiems refinansuoti savo įsiskolinimus net nederėtų žvalgyti po bankus, bet reikėtų ieškoti tiesiogiai internete.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2022-02-16

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Viso įvertinimų: 1

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Ilgalaikės paskolos iki 100 000 eurų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.