Kokios paskolos yra populiariausios? Tai neabejotinai yra greitieji kreditai. Bet tai neturėtų stebinti. Greitieji kreditai yra išduodami nedidelėmis sumomis ir su labai mažai apribojimų. Kadangi jų palūkanų norma yra didelė, kreditoriai nesibaimina jų suteikti net ir rizikingesnėms žmonių grupėms. Bet įdomu tai, kad būsto paskolos yra antra pagal populiarumą paskolų kategorija. Nepaisant to, kad vidutinė būsto paskola siekia bent 100 000 eurų ir ši vertė tik auga, jos populiarumas nė kiek nemenksta. Priešinga, augant vidurinejai klasei, auga ir būsto, o tuo pačiu ir būsto įrengimo paskolų paklausa.

Nėra ko norėti: žmonėms gyventi juk kažkur reikia. Kažkuriuo momentu žmonės tiesiog paskaičiuoja, kad būsto nuoma galutiniame rezultate yra brangesnė nei būsto įsigijimas. O kadangi būstas tikrai nėra pats pigiausias iš žmogaus poreikių, jam prireikia paskolos. Todėl paskola būstui įsigyti ir yra tokia populiari, nes vis daugiau žmonių pradeda susimąstyti apie savo išlaidas ir alternatyvas joms.

Paskola būstui įsigytiBet tikrai ne kiekvienas gali gauti būsto paskolą. To priežastis yra labai paprasta: kiekviena paskola būstui įsigyti reikalauja pradinio įnašo, kuris gali siekti apie 10% visos paskolos sumos. Todėl paskaičiuoti kokia yra konkreti reikalaujama suma yra labai paprasta: jei norimo įsigyti būsto vertė yra 100 000 eurų, tai jums teks turėti ir bankui atiduoti bent 10 000 eurų. Priešingu atveju būsto paskola jums bus neprieinama. Tokia paskola nėra greitasis kreditas ir todėl reikalauja daug didesnių atsargumo priemonių iš paskolos davėjo. Pavyzdžiui, prarasti 500 eurų greitąjį kreditą yra viena (dažniausiai jis vis tiek yra atgaunamas iš antstolių, anksčiau ar vėliau). Bet prarasti 100 000 eurų vertės paskolą jau yra visai kitas reikalas. Praradus tokios vertės paskolą gali nepagelbėti net geriausi teisininkai ir antstoliai, nes žmogus gyvenime gali tokių pajamų paprasčiausiai ir neuždirbti.

Dabar turėtų būti aišku kodėl tik augant viduriniajai klasei auga būsto paskolų paklausa: tik tokie žmonės gali sukaupti reikiamą 10 000 ar daugiau eurų sumą prieš pasiimant norimą paskolą. Dėl to vis didesnė dalis žmonių, kurie pateikia prašimą paskolai būstui gauti yra dirbantys užsienyje emigrantai. Dažniausiai paskolos dirbantiems užsienyje ir būna būtent tos, kurios skirtos būstui įsigyti. Emigrantams yra daug lengviau sukaupti reikiamą įstatinį kapitalą paskolai gauti, nes jų atlyginimai yra ženkliai didesnei nei Lietuvoje gyvenančių piliečių.

Dėl šios priežasties net buvo kilęs nedidelis skandalas, kuris buvo užgesintas priimant įstatymą, kad paskolos dirbantiems užsienyje būstui įsigyti nebebus suteikiamos, nes tokiu būdu nekilnojamojo turto kainos yra užkeliamos per daug greitai ir per daug smarkiai. Jei kiekvienas norintis galėtų gauti paskolą būstui įsigyti, tuomet būsto kainos šokteltų į viršų dar greičiau nei prieškriziniais metais. Tuomet juk irgi būsto paskolos buvo išduodamos lengviau nei bet kada anksčiau ir todėl kilo nekilnojamojo turto (NT) bumas, o po to ir krizė.

Reziumuojant: norint gauti paskolą būstui įsigyti reikia atitikti visus numatytus reikalavimus (kurių yra daugiau nei įprastam greitam kreditui) bei turėti pradinį įnašą, kuris sudarys apie 10% visos norimo įsigyti turto vertės. Taip pat atminkite, kad būsto paskola yra ilgalaikis įsipareigojimas, kuris persekios jus bent kelis jūsų gyvenimo dešimtmečius. Todėl būkite tvirtai apsisprendę, kad norite įsipareigoti tokiam ilgam laikotarpiui.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2022-02-16

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 2 / 5. Viso įvertinimų: 1

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Paskola būstui įsigyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.