Finbee (UAB „Finansų bitė“) yra vienas iš Lietuvoje veikiančių tarpusavio skolinimo platformų operatorių. Tai – įmonė, kuri vartojimo kreditus suteikia ne tiesiogiai, bet tarpininkaujant tarp paskolos gavėjų ir investuotojų. Dėl tokio veiklos modelio įmonė yra aktuali ne tik paskolos gavėjams, bet ir į paskolas norintiems investuoti asmenims. Investuotojai konkuruoja tarpusavyje investuodami į kiekvieną paskolą, kuriai yra priskiriamas reitingas bei pateikiama kita svarbi informacija apie paskolos gavėją ir jo finansinę padėtį. Tai užtikrina, kad paskolos sąlygos bus pritaikytos individualiai ir asmenys su geresne finansine padėtimi ir geresniu kredito reitingu bei kredito istorija galės gauti paskolą palankesnėmis sąlugomis.

Finbee paskolos gavėjams gali pasiūlyti įvairių tipų paskolų ir kitų finansinių paslaugų. Tai – vartojimo paskolos, refinansavimas, paskolos automobiliui, verslui, būstui, dantų gydymui, vestuvėms ir kitiems poreikiams, fiziniams bei juridiniams asmenims.

Paskolos akcijas dažniausiai taikomos greitiems kreditams, bet Finbee yra vienas iš didesnių vartojimo kredito davėjų, kurie taip pat dažnai pateikia išskirtinius pasiūlymus paskolos gavėjams.

Privalumai

• Didelė konkurencija tarp investuotojų gali garantuoti mažesnes palūkanas, nei kitais atvejais.
  • Platus paskolų tipų pasirinkimas (galimybė pasiskolinti įvairiems poreikiams).
  • Galimybė paskolą grąžinti nemokamai per 14 dienų nuo sutarties pasirašymo.
  • Sukalbamas ir malonus klientų aptarnavimo skyrius.
  • Galimybė sudaryti sutartį ilgesniam terminui (iki 6 metų).
  • Galimybė pasiskolinti didesnę sumą (iki 25 000 eurų).

Trūkumai

• Ilgai užtrunkantis procesas, kol atsiranda investuotojai ir nustato galutinę palūkanų normą už kurią galėsite pasiskolinti.
  • Didelis sutarties sudarymo (tarpininkavimo) mokestis.

Palyginimas su kitais kredito davėjais

Palyginus su kitais tarpusavio skolinimo platformų operatoriais (Savy ir Paskolų klubu), Finbee siūlo kiek mažiau lanksčias paskolų sąlygas. Tai vertinama atsižvelgiant į paskolos sumos ir termino gaires. Finbee taikoma kainodara taip pat kiek prastesnė lyginant su minėtais tiesioginiais konkurentais. Finbee paskolų palūkanų norma ir BVKKMN yra kiek didesni.

Lyginant su kitais vartojimo kredito davėjais, Finbee siūlomos sąlygos yra geresnės nei rinkos vidurkis. Tai pasakytina vertinant tiek kainodarą, tiek bendras paskolos sąlygas. Vienas esminis Finbee trūkumas palyginus su kitais kredito davėjais yra paskolos suteikimo terminas. Dėl tarpusavio skolinimo specifikos, paskolos lėšos į banko sąskaitą pervedamos minimum per kelias darbo dienas.

Finbee dažniau nei kiti tarpusavio skolinimo platformų operatoriai taiko akcijas bei nuolaidas savo paslaugoms. Todėl tiesmukas sąlygų palyginimas su kitais kredito davėjais neatspindi realios vertės, kurią gauna paskolos gavėjas.

Finbee siūlomos sąlygos reikšmingai neišsiskiria iš kitų tarpusavio skolinimo platformų operatorių konteksto. Tačiau jos yra geresnės nei daugumos visų Lietuvos kredito davėjų.

Kada verta pasinaudoti Finbee paslaugomis

Finbee paslaugomis pasinaudoti verta pirmiausia tuomet, kai nėra pigesnių skolinimosi alternatyvų. Tai yra, jei kai kurie komerciniai ar specializuotieji bankai bei kredito unijos nesuteikia paskolos arba jos nėra realus pasirinkimas dėl kitų priežasčių. Taip pat Finbee paskolos galimybę verta apsvarstyti jei kaina jums yra didesnis prioritetas nei terminas per kurį gausite paskolos lėšas. Šios įmonės paslaugos taip pat naudingos „medžiojantiems” akcijas, nes Finbee savo paslaugoms jas taiko nuolatos.

FinBee

Paskolų sąlygos

• Kategorija: Vartojimo paskolos
  • Paskolos suma: 300 EUR - 25 000 EUR
  • Paskolos terminas: 12 - 84 mėn.
  • BVKKMN: Nuo 15%
  • Palūkanos: Nuo 7%
  • Paskolos išdavimas: 2-3 d.d.