IstorijaPaskolos su bloga kredito istorija

Kaip ir įsiskolinimų atveju, paskolos su bloga kredito istorija yra suteikiamos. Kredito istorija gali įtakoti palūkanų normą ar paskolos sumą, bet tik išimtinais atvejais ji apsprendžia paskolos gavimą. Pradelstas mokėjimas, pavėluota atlikti įmoka ar laiku neapmokėta sąskaita dar nereiškia, kad negausite kredito. Todėl turint tokius įrašus nebūtina skubėti ieškoti paskolos netikrinant kredito istorijos

FinBee

BVKMN: nuo 15%
Palūkanos: nuo 7%
Kredito suma: 300 – 25 000 EUR
Laikotarpis: 12 – 84 mėn.

mokilizingas

BVKMN: nuo 14.9%
Palūkanos: nuo 4.9%
Kredito suma: 300 – 15 000 EUR
Laikotarpis: 6 – 72 mėn.

Manopaskola

BVKMN: nuo 9.93%
Palūkanos: nuo 9%
Kredito suma: 500 – 25 000 EUR
Laikotarpis: 3 – 84 mėn.

Paskolu klubas

BVKMN: nuo 10%
Palūkanos: nuo 5%
Kredito suma: 100 – 30 000 EUR
Laikotarpis: 1 – 120 mėn.

smspinigai

BVKMN: nuo 21.99%
Palūkanos: nuo 3.67%
Kredito suma: 100 – 5 000 EUR
Laikotarpis: 3 – 72 mėn.

Paskolą su bloga kredito istorija galima gauti net turint ne vieną neigiamą įrašą. Galima pamanyti, kad laiku neapmokėta sąskaita už telefoną ar laiku neatlikta įmoka už komunalines paslaugas bankams yra neįdomios. Tačiau tai – netiesa. Bet kokio tipo finansiniai įsipareigojimai ir jų vykdymo eiga yra dokumentuojama ir saugoma asmeninėje kredito istorijoje 10 metų. Bet tai dar nereiškia, kad visa tai užkerta kelią gauti paskolą.

Paskolos su bloga kredito istorija suteikiamos, jei neigiami įrašai jūsų asmeninėje istorijoje nėra dažni, o nepažeidimai – išskirtinai grubūs. Kitu atveju, tai gali tik įtakoti paskolos palūkanas ir galimą pasiskolinti sumą. Tai labiau aktualu, kai reikia būsto paskolos ar pasiskolinti automobiliui įsigyti. Greitieji kreditai ir kitos vartojimo paskolos internetu sąlygos nėra tiesiogiai įtakojamos blogos kredito istorijos.

Todėl turint neigiamų įrašų kredito istorijoje nėra būtina skubėti ieškoti paskolos be kredito tikrinimo. Yra daug paprasčiau gauti kreditą su bloga istorija, nei gali pasirodyti.

Puslapis atnaujintas: 2023-04-18.

TikrinimasPaskolos netikrinant kredito istorijos

Paskolos su bloga kredito istorijaVisus asmens kredito istorijos duomenis kaupia kreditų biuras  „Creditinfo Lietuva”. Jie taip pat kaupiami Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazėje. Šie finansiniai duomenys yra saugomi ir prieinami tikrinimui 10 metų. Šiuos duomenis patikrinti gali ne tik paskolų davėjai ir kitos įmonės. Kiekvienas asmuo gali patikrinti savo kredito istoriją per Manocreditinfo.lt sistemą.

Paskolos netikrinant kredito istorijos lengviausiai suteikiamos, kai dokumentas ir jame saugoma informacija daro mažiausią įtaką skolinimui ir jo sąlygoms. Būsto paskolų ir kitų ilgalaikių ir didesnės vertės įsipareigojimų atveju kiekvienas įrašas kredito istorijoje yra svarbus. Todėl skolinantis tokiu būdu tikėtis gauti paskolą be kredito patikrinimo yra neįmanoma.

Greitieji kreditai ir panašūs mažesnės vertės įsipareigojimai (pvz. vartojimo kreditai internetu ir kt.) yra mažiau įtakojami kredito istorijos, todėl jos patikrinimas nėra toks reikšmingas. Visi siekiantys gauti paskolą netikrinant kredito istorijos turėtų bandyti kreiptis į bendroves, kurios suteikia greituosius vartojimo kreditus. Tai yra mažiausiai kredito istorijos įtakojamos paskolos. Ją gauti galės ir siekiantis pasiskolinti be kredito tikrinimo ir su bloga kredito istorija. Tai reiškia, kad turintys įrašų kredito istorijoje apie pradelstus mokėjimus, neįvykdytus įsipareigojimus ar laiku neapmokėtas komunalines ir telekomunikacijos paslaugų sąskaitas bei ieškantys paskolos turintiems skolų, didžiausią pasisekimą pasiskolinti turės bandydami gauti vartojimo kreditą internetu.

ĮtakaKas įtakoja kredito istoriją?

Paskolą su bloga kredito istorija gauti bus daug lengviau, jei asmuo turės supratimą apie tai, kas įtakoja asmens kredito istoriją ir kokie įrašai joje yra saugomi. Mitas, kad kredito istoriją įtakoja tik su paskolomis ir kreditais susiję mokėjimai ir sandoriai. Realybėje ją įtakoja daug įvairių veiksnių, kurie neapsiriboja paskolų mokėjimai ir panašiais su paskolomis ir kreditais susijusiais įsipareigojimais.

Kredito istoriją gali įtakoti šie veiksniai (sąrašas nėra baigtinis):

  • mokėjimai už išsimokėtinai (lizingu) įsigytas prekes ir paslaugas;
  • telekomunikacijų ir komunalinių paslaugų sąskaitų apmokėjimas;
  • greitųjų kreditų vartojimas, tokių įsipareigojimų dažnumas ir atsakingas jų vykdymas;
  • pradelsti mokėjimai;
  • kredito kortelės naudojimas ir mokėjimai už palūkanas.
Kredito istorija gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai susijusi su pajamomis. Todėl su šiomis paskolomis susijusios ir paskolos bedarbiams ir paskolos be pajamų.

Dažniausiai užduodami klausimai apie paskolas su bloga kredito istorija

Kredito istorija yra asmeninis finansinis dokumentas, kuriame kaupiama informacija apie asmens įsipareigojimus, jų vykdymą, taip pat kita su asmens finansais susijusi informacija (kas ir kada tikrino asmens kredito istoriją, ar yra būtą pradelstų mokėjimų ir kt.)

Informacija kredito istorijoje yra saugoma 10 metų.

Informaciją apie asmens kredito istoriją saugo ir kaupia „Creditinfo Lietuva” bei Lietuvos bankas.

Ne, tiesiogiai ir dirbtinai kredito istorijos pataisyti negalima, faktai joje yra saugomi ir netrinami. Ją pataisyti galima tik laikantis finansinės disciplinos ir laiku vykdant finansinius įsipareigojimus.

Taip. Kredito istorija gali tiesiogiai įtakoti paskolos sąlygas, bet tik išimtinais atvejais ji užkerta kelią gauti paskolą.

Smulkios paskolos, tokios kaip greitieji kreditai, pirkimas išsimokėtinai ar kitos smulkios vartojimo paskolos nėra įtakojamos sutuoktinio kredito istorijos. Tačiau kai kurios paskolos (pvz. būsto paskolos įsipareigojimas), kai yra vertinama abiejų sutuoktinių finansinė padėtis, gali įtakoti siūlomas paskolos sąlygas.

Turite daugiau klausimų? Susisiekite