IstorijaPaskolos su bloga kredito istorija

Kredito istorija yra vienas iš pagrindinių kriterijų vertinant paskolos išdavimą, maksimalią paskolos sumą, terminą ir paskolos sąlygas (palūkanų normą, BVKKMN ir kt.). Paskolos su bloga kredito istorija gali būti išduotos, bet atsižvelgiant į tai, kokie konkretūs įrašai blogina kredito istoriją ir koks yra jų kiekis.

Prieš keletą metų keletas pavėluotų telekomunikacijos paslaugų sąskaitų apmokėjimų dažniausiai neturės reikšmingos įtakos. Tačiau paraiškos teikimo metu egzistuojantis pradelstas paskolos mokėjimas gali būti kritinis ir nulemti paskolos neišdavimą. Todėl ar paskola bus išduota ir kokiomis sąlygomis, priklausys nuo konkrečios kredito istorijos, nes kiekvienu atveju ji yra vertinama individualiai.

TikrinimasPaskolos netikrinant kredito istorijos - ar realu?

Paskolos su bloga kredito istorijaAsmens kredito istorijos duomenis kaupia kreditų biuras  „Creditinfo Lietuva”. Dalis kreditoriaus reikiamos informacijos taip pat kaupiama Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazėje. Šie finansiniai duomenys yra saugomi ir prieinami tikrinimui 10 metų. Šiuos duomenis patikrinti gali ne tik paskolų davėjai ir kitos įmonės. Kiekvienas asmuo gali patikrinti savo kredito istoriją per Manocreditinfo.lt sistemą.

Kiekvienas kredito davėjas yra įpareigotas ir privalo atlikti kredito istorija patikrą vertinant kiekvieną paraišką. Tai – svarbi vartotojo mokumo vertinimo dalių. Todėl gauti paskolą netikrinant istorijos yra neįmanoma.

ĮtakaKas įtakoja kredito istoriją?

Paskolą gauti bus daug lengviau, jei asmuo turės supratimą apie tai, kas įtakoja asmens kredito istoriją ir kokie įrašai joje yra saugomi. Mitas, kad kredito istoriją įtakoja tik su paskolomis ir kreditais susiję mokėjimai ir sandoriai. Realybėje ją įtakoja daug įvairių veiksnių, kurie neapsiriboja paskolų mokėjimai ir panašiais su paskolomis ir kreditais susijusiais įsipareigojimais.

Kredito istoriją gali įtakoti šie veiksniai (sąrašas nėra baigtinis):

  • mokėjimai už išsimokėtinai (lizingu) įsigytas prekes ir paslaugas;
  • telekomunikacijų ir komunalinių paslaugų sąskaitų apmokėjimas;
  • greitųjų kreditų vartojimas, tokių įsipareigojimų dažnumas ir atsakingas jų vykdymas;
  • pradelsti mokėjimai;
  • kredito kortelės naudojimas ir mokėjimai už palūkanas.
Kredito istorijoje saugomi ir kita informacija, kuri padeda kreditoriui įvertinti asmens mokumą ir jo esamą finansinę padėtį.

Dažniausiai užduodami klausimai apie paskolas su bloga kredito istorija

Kredito istorija yra asmeninis finansinis dokumentas, kuriame kaupiama informacija apie asmens įsipareigojimus, jų vykdymą, taip pat kita su asmens finansais susijusi informacija (kas ir kada tikrino asmens kredito istoriją, ar yra būtą pradelstų mokėjimų ir kt.)

Informacija kredito istorijoje yra saugoma 10 metų.

Informaciją apie asmens kredito istoriją ir susijusias paslaugas teikia „Creditinfo Lietuva”.

Ne, tiesiogiai ir dirbtinai kredito istorijos pataisyti negalima, faktai joje yra saugomi ir netrinami. Ją pataisyti galima tik laikantis finansinės disciplinos ir laiku vykdant finansinius įsipareigojimus.

Kiekviena kredito istorija yra vertinama individualiai, kaip viena iš bendro mokumo patikrinimo dalių. Ar paskola su bloga kredito istorija bus suteikta, priklausys nuo konkrečios kredito istorijos, kreditoriaus vertinimo, bendro mokumo ir finansinės padėties vertinimo. Kredito istorija gali tiesiogiai įtakoti paskolos sąlygas, o kai kuriais atvejais – užkirsti kelią pasiskolinti.

Turite daugiau klausimų? Susisiekite