Kartu su greitaisiais kreditais pasirodė ir dar viena įdomi paskolų rūšis: vartojimo kreditai. Tai yra neabejotinai pigiausios iš visų lengvai prieinamų trumpalaikių paskolų. Jas galima gauti tiek nuvykus į banką, tiek internetu. Viskas – jūsų patogumui!

Skirtingai nei greitieji kreditai, vartojimo paskolas suteikia ne tik nedidelės šiame versle veikiančios bendrovės. Bankai taip pat suteikia tokias paskolas. Be to, būtų tikslinga paminėti, kad bankai ne tik siūlo tokias paskolas, bet ir lyderiauja jų suteikime. Absoliuti daugumo suteikiamų vartojimo paskolų yra suteikiamos būtent bankų ir tai sudaro labai reikšmingą dalį visų bankų gaunamų pajamų. Be ilgalaikių būsto paskolų, šios paskolos yra kone vienintelės, kurias bankai suteikia. Nors šiandien ir pasirodo labiau specializuotų paskolų remontui, kelionėms ir pan.

Tai, kad šie kreditai nėra taip garsiai ir dažnai reklamuojami, kaip kitos paskolų rūšys tikrai nereiškia, kad jie yra prastesni. Priešingai, jie turi savų privalumų lyginant su kitais. Tačiau tokie privalumai gali būti suprasti tik kai yra suprantama kas apskritai yra vartojimo kreditai ir kuo jie skiriasi nuo greitųjų. Lengviausia visa tai bus suprasti jei šias kreditų rūšis palyginsime tiesiogiai viena su kita. Būtent tą dabar ir padarysime.

Vartojimo kreditų skirtumai lyginant su greitaisiais

Vartojimo paskolosKą mes žinome apie greituosius kreditus? Pagrindinis faktas yra toks, kad jie yra lengvai prieinami. Norint gauti kreditą nereikia įdėti didelių pastangų. Visa informacija yra pateikta internete, o detalų paskolos paraiškos pateikimo gidą rasite ir kiekviename kreditoriaus puslapyje. Tai kad šimtai tūkstančių žmonių jau pasinaudojo šia paslauga tik parodo, kad ypatingų gebėjimų jai gauti tikrai nereikia.

Taigi, turime pirmąjį dalyką, kuris dalinai apibrėžia greituosius kreditus: lengvą jų prieinamumą. Tačiau su tuo yra tiesiogiai susijęs dar vienas jų aspektas: jų suteikimo greitis. Anksčiau visi greitieji kreditai buvo reklamuojami taip lyg jie būtų suteikiami per 15 minučių. Ir tai buvo tiesa, greitasis kreditas iš tikrųjų galėjo būti suteikiamas per tokį trumpą laiką. Net ir dabar yra bendrovių, kuriuos kredito paraišką gali patvirtinti per ketvirtadalį valandos. Tačiau dabar tą garantuoti sunku, nes buvo įvesta įvairiausių įstatymo pataisų, kurios apribojo kreditorių galimybes kiekvieną kartą kreditą suteikti taip greitai.

Lengvumas, patogumas ir greitis – tai iš esmės apibrėžia greitąjį kreditą. Vartojimo paskolos šioje vietoje skiriasi ne iš esmės, bet pakankamai ženkliai, kad būtų galimas apie tai kalbėti. Anksčiau vartojimo kreditas net nebuvo suteikiamas internetu. Norint jį gauti visuomet reikėdavo vykti į banką ir pateikti popierinę paraišką. Tik atsiradus greitoms paskoloms internetu buvo sukurta konkurencinė aplinka šiam dalykui pasikeisti. Reaguodami į tai komerciniai bankai supaprastino savo kreditų išdavimo procesą ir dabar vartojimo paskolos internetu yra išduodamos taip pat paprastai kaip ir greitosios paskolos.

Tik reikėtų paminėti, kad jos nėra išduodamos taip greitai ir gali užtrukti gerokai ilgiau nei 15 minučių. Tačiau gauti atsakymą dar tą pačią darbo dieną tikrai yra natūralus reiškinys.

Turbūt pagrindinis skirtumas, kuris skiria vartojimo paskolas nuo greitųjų yra jų kaina. Greitos paskolos yra žinomos kaip labai brangios. Tai tam tikra prasme yra kaina, kurią klientas turi susimokėti už visus patogumus ir lengvą jų prieinamumą. Tuo tarpu vartojimo kreditai gal ir nėra suteikiami taip greitai, bet jų palūkanų norma yra smarkiai mažesnė. Vartojimo paskolų palūkanų norma (BVKKMN) gali būti mažesnė net iki kelių kartų lyginant su greitais kreditais. Todėl vartojimo paskolos turi didžiulį pliusą: savo kainą.

Todėl kai renkatės tarp skirtingų paskolų rūšių iš esmės jums reikia įsivertinti ką vertinate labiau: prieinamumą ir greiti ar palūkanų norma. Jei pastarąjį faktorių vertinate labiausiai, tuomet vartojimo kreditai internetu turėtų būti jūsų prioritetas.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2019-08-26

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Viso įvertinimų: 2

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Vartojimo paskolos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee