Vartojimo paskolos skaičiuoklė: kaip ja pasinaudoti?

Prieš imant vartojimo paskolą visada būtina pasinaudoti paskolos skaičiuokle. Beveik kiekvienas paskolas internetu teikiantis kreditorius savo interneto svetainėje lankytojams suteikia tokią galimybę. Norėdami iš to gauti maksimalios naudos, turite suprasti vartojimo paskolos skaičiuoklės suteikiamas galimybes bei jos ribas.

Vartojimo paskolos kaina: BVKKMN, BVKGMS ir palūkanos

Vartojimo paskolos kaina gali būti išreiškiama skirtingai. Įprastai visų paskolų kainą nurodo metinė palūkanų norma. Tačiau imant vartojimo paskolą pasikliauti tik nurodyta palūkanų norma būtų klaidinga. Taip yra todėl kad palūkanų norma nurodo tik dalį už paskolą mokamos kainos. Tai – pinigai mokami už naudojimąsi skolintais pinigais. Bet tam tikrais atvejais palūkanos gali nesudaryti net pagrindinės už kreditą mokamos kainos dalies.

Kad vartojimo paskolas palyginti būtų paprasčiau, yra nurodoma bendra vartojimo kredito kainos metinė norma arba BVKKMN. Ji parodo tikrąją už vartojimo kreditą mokamą kainą, nes į jos skaičiavimą yra įtraukiami kiti už paskolą mokami mokesčiai. Tą patį parodo ir bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma arba BVKGMS. Tik ji nurodo paskolos kainą ne norma, o realiai sumokama suma.  Tai leidžia vartojimo paskolas palyginti naudojant vienodą kainos matą ir susirasti pigiausią vartojimo paskolą. Susipažinti su visų vartojimo paskolų pasiūlymais, kredito kainomis ir jas palyginti rekomenduojame vartojimopaskolos.eu.

Ką parodo vartojimo paskolos skaičiuoklė?

Bet kuri naudojama paskolos skaičiuoklė niekada neparodys tikslios kredito kainos, kurią jums gali reikėti mokėti. Skaičiuoklė yra skirta parodyti:

  • minimalią ir maksimalią paskolos sumą;
  • minimalų ir maksimalų paskolos terminą;
  • preliminarią paskolos kainą (palūkanas, sutarties sudarymo, kreditingumo vertinimo ir sutarties administravimo mokesčius).

Todėl sąlygos, kurios yra nurodytos skaičiuoklėje neįpareigoja kreditoriaus suteikti paskolą būtent ten nurodyta kaina. Tikslią paskolos kainą galima sužinoti tik pateikus paskolos paraišką ir kreditoriui ją įvertinus ir atlikus kreditingumo vertinimą. Tik po to ir tik atitinkant atsakingojo skolinimo nuostatas ir kitas vartojimo kredito teikimo gaires galima tikėtis gauti paskolos pasiūlymą su konkrečiomis, individualiai pritaikytomis sąlygomis.

Papildomai būtina atkreipti dėmesį, kad kreditorius gali naudoti skirtingas vartojamosios paskolos skaičiuokles, skirtingo poreikio kreditams. Pavyzdžiui, bendros paskirties vartojimo kreditas gali rodyti vieną kainą, o vartojamoji paskola automobiliui ar namų remontui – kitą. Todėl kreditoriaus interneto svetainėje ar savitarnoje yra svarbu naudoti tą skaičiuoklę, kuri patalpinta atitinkamam kreditui priskirtame puslapyje.

Ką nurodyti paskolos skaičiuoklėje?

Vartojimo paskolos skaičiuoklėje užtenka nurodyti tik paskolos sumą ir terminą. Tuomet kredito kaina ar kitos sąlygos yra paskaičiuojamos ir atvaizduojamos automatiškai. Kai kuriais atvejais galima papildomai nurodyti savo mėnesio pajamas ir mėnesio įsipareigojimus, kurie leidžia kreditoriui tiksliau paskaičiuoti preliminarią skolinimosi kainą.

Naudojanti lizingo skaičiuokle, papildomai gali reikėti nurodyti ir pradinio įnašo dydį, kuris dažniausiai yra privalomas. Tačiau kiti skaičiavimo principai šiuo atveju išlieka tokie patys.

Abiem atvejais, norint sužinoti tikrą ir individualiai pritaikytą paskolos kainą, reikės užpildyti paskolos paraišką bei joje nurodyti papildomus duomenis.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Viso įvertinimų: 0

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!