Paskolos pasirašant vekselį

Žmonėms susiduriant su problemomis gaunant vartojimo paskolą, atsiranda alternatyvių skolinimosi formų. Viena iš tokių – paskola pasirašant vekselį. Jos yra ypatingai naudingos tiems, kurie negali gauti paskolos institucinių skolintojų: bankų, kredito unijų, kreditų bendrovių. Tam gali būti įvairių priežasčių: prasta kredito istorija, per dideli įsiskolinimai ir panašiai.

Tokioje situacijoje gauti kreditą yra sudėtinga, bet paskolos pasirašant vekselį gali būti suteikiamos. Tai yra saugesnis būdas skolinti, todėl skolintojai yra labiau linkę suteikti paskolą su vekseliu, nei bet kokią kitą.

Paskolos pasirašant vekselį privalumai

paskolos pasirasant vekseliPaskolos su vekseliu veikia kaip įprasta paskola, bet ji turi svarbių skirtumų. Vekselio pasirašymas garantuoja, kad esant įsiskolinimų konfliktui, vekselio turėtojas turės pirmenybę atgauti pinigus nemokumo atveju. Tai sukuria visą aibę privalumų skolintojui: mažesnes teisines išlaidas, mažesnius bylinėjimosi laiko resursų kaštus ir panašiai.

Kitas svarbus privalumas yra tas, kad vekselis gali labai paprastai įforminti didesnes garantijas, nei įprasta vartojimo paskola ar greitasis kreditas. Pavyzdžiui vekselio pasirašymas gali garantuoti užstatą ar laidotoją. Todėl vekselinės paskolos gali būti tiek be užstato, tiek su juo. Todėl suteikti tokią paskolą yra ne tik daug saugiau, bet ir potencialiai pigiau dėl palūkanų normų skirtumų.

Iš paskolos gavėjo perspektyvos, toks kreditas taip pat turi savų privalumą. Pavyzdžiui esant problemoms su įsiskolinimais ir nesugebant gauti refinansavimo, paskola su vekseliu gali būti puiki išeitis. Kadangi ji yra pigesnė ir saugesnė, žmonės, kurie neskolintų kitomis aplinkybėmis, gali būti pasiryžę suteikti paskolą pasirašant vekselį.

Toks finansinis instrumentas yra labai lankstus, todėl gali būti naudojamas įvairiai. Paskola pasirašius vekselį gali būti tiek trumpalaikė, tiek ilgalaikė, tiek su atidedamuoju mokėjimu, tiek be jo, tiek su užstatu, tiek be jo. Lygiai taip pat tokia paskola gali būti naudojamos įvairioms paskirtims: nuo vartojimo ar kitų privačių poreikių finansavimo iki investicijų versle.

Kaip gauti paskolą pasirašant vekselį?

Svarbu paminėti tai, kad paskolos pasirašant vekselį nėra suteikiamos internetu. Tai reiškia, kad norintys gauti tokią paskolą, turės dėl jos kreiptis privačiai. Tokias paskolas gali suteikti eiliniai privatūs asmenys, tuo užsiimantys profesionalai (jų kontaktus galima rasti skelbimų portaluose ir panašiose vietose) ar įmonė, turinti disponuojamųjų lėšų. Rekomenduotina tokio tipo paskolų ieškoti skelbimų portaluose, kuriuose dažnai rasite vekselinių paskolų pasiūlymų. Bet kadangi tokie kreditoriai nėra laikomi oficialiais, jums derėtų atlikti tinkamą paskolos davėjo įvertinimą.

Alternatyva paskoloms pasirašant vekselį gali būti paskolos iš žmonių. Tai nėra taip pat teisiškai įforminama paskola, bet ji gali būti dar patikimesnė ir naudingesnė. Tokia paskola būna pigesnė, todėl visais atvejais pirmiausia reikėtų pasverti ar vekselis iš tikrųjų yra tinkamiausias pasirinkimas. Jei turite galimybę rinktis, būtinai įvertinkite ir galimas alternatyvas, kad nereikėtų mokėti didesnių palūkanų.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Viso įvertinimų: 2

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!