Paskolos būsto remontui

Kiekvieniems namams gali prireikti atsinaujinimo. Bet išlaidos tam labai greit susideda: įrankiai, priemonės, baldai… Tokioje situacijoje geriausiai pasinaudoti paskola būsto remontui. Su būsto remonto paskola pinigus gausite iš karto, o remontą atliksite greičiau. Tas pats galioja ir kreipiantis dėl paskolos baldams ar tiesiog įsigyjant juos lizingu.

Namų remontas ar įrengimas gali kainuoti daug. Todėl bankai siūlo būsto paskolą pasiimti kartu su kreditu būsto įsirengimui ar remontui. Santaupų viskam gali ir neužtekti. Tai realiausia, jei jas panaudojate pradiniam įnašui, kuris reikalingas būsto paskolai. Bet net ir santaupų nepaskyrus pradiniam būsto paskolos įnašui, retas turi pakankamai santaupų namų remontui ar įsirengimui.

Paskolos būsto remontui ir baldams

Atliekant kapitalinį būsto remontą, staiga pradedama galvoti ne tik apie sienų ar lubų perdažymą, bet pradedama svarstyti ir apie grindų keitimą ar naujas duris. O jei dar reikia atlikti esmines estetines ar struktūrines būsto korekcijas, kurios gali pareikalauti labai daug lėšų. Tuomet paskola būsto remontui gali tapti geriausiu pagalbininku.

Na, o namų įsirengimas gali būti dar brangesnis, bet ir dar būtinesnis. Čia gali būti reikalinga ne tik atskiri pokyčiai, bet ir baldų įsigijimas, kurį galima finansuoti kartu su paskola būsto įsirengimui.

Paskola būsto įrengimui – ar galioja tos pačios sąlygos?

Paskola remontui ar baldams yra viena. Tai – tipinė vartojimo paskola namams, kurią gauti nėra sunku. Tačiau jei reikia kreiptis dėl paskolos būsto įrengimui, tai jai galioja kitos sąlygos. Pastarajai paskolai galioja kiek kitokie standartai ir dėl jos reikėtų kreiptis į kitus kreditorius.

Tai nėra dėl formalių reikalavimų vienos ar kitos rūšies paskolai. Skirtumas kyla iš realių finansinio poreikio skirtumų. Būsto remontas gali būti brangus, todėl dažnam prireikia skolintis, kad galėtų jį atlikti. Tačiau dažniausiai jo suma neperžengia kelių tūkstančių eurų, todėl paskolą būsto remontui yra pasirengęs išduoti praktiškai visi kreditoriai.

Tačiau paskola būsto įrengimui gali būti daug didesnės vertės, nes poreikis – daug kompleksiškesnis. Todėl priklausomai nuo būsto kvadratūros, tipinės vartojimo paskolos namams tam gali neužtekti. Todėl ir tipinės greitųjų kreditų bendrovės gali nepasiūlyti tokios paskolos.

Tokioje situacijoje gali likti tik viena išeitis: kreiptis dėl paskolos į banką (Bigbank, Swedbank, SEB ir kt.) ar kredito uniją (Vilniaus kredito uniją, Kauno kredito uniją ir kt.). Lengviausia tokią paskolą gauti, jei tuo pat metu iš banko gaunate būsto paskolą. Tokiu atveju bankas daug lengviau išduos ir papildomą paskolą to paties būsto įrengimui.

Paskola būsto remontui ar lizingas, kas geriau?

Įsigyti baldus ar kitas remontui būtinas prekes ar paslaugas lizingu – dar paprasčiau nei kreiptis dėl paskolos. Taip sutaupote daug laiko ir viską atliekate dar paprasčiau. Taip yra todėl, kad pasirašius lizingo sutartį, pinigai net nepasiekia jūsų rankų, o yra pervedami tiesiai į pardavėjo ar paslaugos tiekėjo banko sąskaitą. Todėl jums nereikia atlikti papildomų veiksmų.

Jei, pavyzdžiui, norite įsigyti konkrečius baldus, tuomet tą padaryti lizingu gali būti tiesiog paprasčiau ir pagrindo kreiptis dėl paskolos kaip ir nėra. Tačiau tas galioja tik konkrečios prekės atveju ir tik jei pardavėjas suteikia galimybę savo prekes įsigyti lizingu. Nors dauguma baldų pardavėjų prie to prisitaikė, kai kurie dar gali nesuteikti tokios galimybės, todėl paskola baldams įsigyti gali būti vienintelė išeitis, jei reikiamos pinigų sumos neturite po ranka.

Tačiau jei konkrečios prekės galvoje neturite, tuomet lizingas nepadės. Tokioje situacijoje jums tiesiog reikia su savimi turėti pinigus, kad galėtumėte juos atitinkamai paskirstyti. Todėl kalbant apie būsto remontą, jam lizingas paprasčiausiai nėra suteikiamas, nes nėra vieno tiekėjo ar pardavėjo su kuriuo būtų galima sudaryti lizingo sutartį. Todėl paskolos būsto remontui yra paklausesnės nei paskolos baldams – pastaruoju atveju galima pasinaudoti lizingu, o pirmuoju atveju, tai nėra įmanoma.

Tačiau dėl to nerimauti nereikėtų, nes galite pasinaudoti praktiškai bet kur išduodama vartojimo paskola namams. Taip pat galite kreiptis dėl paprasčiausio greitojo kredito ar eilinės vartojimo paskolos, o gautus pinigus panaudoti savom reikmėm, nepriklausomai nuo išlaidų tikslo.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Viso įvertinimų: 1

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!