Paskola neišdirbus 4 mėnesių?

Imant paskolą yra būtinas minimalus, nepertraukiamas 4 paskutinių mėnesių darbo stažas. Jei pagrindinės gaunamos pajamos yra susijusios su darbo santykiais ir/ar kreditorius nevertina kitų pajamų, paskola neišdirbus 4 mėnesių negalės būti suteikta.

Be to, pastarųjų 4 mėnesių pajamos turi būti pakankamai didelės, o mėnesiniai įsipareigojimai negali viršyti didesnės nei 40% vidutinių pajamų dalies.

Paskola neišdirbus 4 mėnesių

Kiekvienas kreditorius turi laikytis Atsakingo skolinimo nuostatų. Kai kurie iš jų papildomai taiko ir daugiau nuostatų. Pavyzdžiui, kai kurie kreditoriai skolina tik tuo atveju, jei asmuo turi bent 6 mėnesių darbo stažą. Bet jei pabandytume situaciją įvertinti bendrai, žiūrėti į vidutinį kreditorių, mes galėtume išskirti tokius pagrindinius reikalavimus (sąrašas nėra baigtinis):

  • Žmogus privalo būti pilnametis.
  • Žmogus turi gauti pastovias ir stabilias pajamas.
  • Žmogus turi pastoviai gyventi Lietuvoje.
  • Žmogus neturi turėti pradelstų įmokų.
  • Žmogus neturi turėti daugiau nei 40% pajamų sudarančių mėnesinių įsipareigojimų.

Tai yra standartinės sąlygos. Kiekviena bendrovė jas gali koreguoti. Pavyzdžiui, kai kurioms neužtenka, kad asmuo būtų pilnametis: jis turi būti bent 21 ar 24 metų amžiaus. Yra ir kitų detalių ir didesnių ar mažesnių sąlygų, todėl visada rekomenduojama prieš skolinantis susipažinti su konkretaus kreditoriaus skolinimo sąlygomis ir keliamais reikalavimais.

Kreditorių išskaičiavimai gali keistis, jei asmuo gauna stabilias ir pakankamas pajamas kitais būdais: iš individualios veiklos, nuomos ar pan. Tačiau tokiu atveju kreditorius vietoj 4 mėnesių darbo stažo gali reikalauti 12 ar 24 mėnesių pajamų ataskaitos ir kelti aukštesnius standartus tokiais būdais gautoms pajamoms.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Viso įvertinimų: 3

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!