Paskolos pensininkams

Ar yra suteikiamos paskolos pensininkams? Taip! Tačiau viskas priklauso nuo keleto smulkmenų, kurias būtina įvertinti jei esate pensinio amžiaus senjoras ir norite gauti greitąjį kreditą.

Paskolos pensininkams

Pradžiai vertėtų pasakyti, kad įstatymas nenumato jokių kliūčių senjorams gauti paskolų net jei jie nebėra darbingi ir gyvena vien tik ši savo pensijos. Turbūt vienintelė kliūtis gauti paskolą pensininkams kyla iš pačių kredito bendrovių reikalavimų, kuriuos jos kelia savo klientams senjorams. Žemiau trumpai apžvelgsime į ką kreditoriai atkreipia dėmesį, kai sprendžia ar suteikti paskolą senjorui.

Svarbus kriterijus – amžius

Įstatymas neleidžia skolinti nepilnamečiams. Tačiau jis nesako nieko apie pensininkus. Juk ir pensinis amžius nėra aiškiai apibrėžtas: vieni žmonės gali išeiti į išankstinę pensiją, o kiti gali pradėti pensininko gyvenimą anksčiau dėl užimamų pareigų ar specialybės. Todėl paskolos pensininkams nėra reglamentuojamos įstatymu.

Tačiau čia jau patys kreditoriai turi išsikėlę savus reikalavimus klientams. Vienas dažniausiai pasitaikančių – maksimalus amžius, kada vartojimo paskola gali būti suteikta. Šiuo metu tai yra 70 metų. Žmonės perkopę šį simbolinį amžių ir pradėję aštuntą savo dešimtmetį, jau nebegalės pasiskolinti praktiškai nė pas vieną kreditorių. Tai – svarbiausia, kas apriboja paskolų pensininkams prieinamumą.

Bet situacija keičiasi ir tikėtina, kad bent jau dalis kreditorių pradės šį amžių didinti, todėl greitos paskolos bus prieinamos vis vyresniems senjorams.

Pajamų dydžio svarba

Svarbus ir pensijos dydis. Nors čia reikėtų paminėti, kad pensijos dydis neapsprendžia ar paskola jums bus suteikta ar ne (tai aktualu tik išimtinais atvejais).

Pensininkų gaunamų pajamų svarba yra sietina tik su pačios paskolos suma, kurią galite pasiskolinti. Jei jūsų pensija mažesnė – tai ir pasiskolinti galėsite mažiau. Jei ji didesnė – tai ir maksimali paskolos suma galės būti didesnė. O jei papildomai gaunate pajamas ir iš darbo santykių ar kitokios individualios veiklos, tuomet galite drąsiai tikėtis, kad gausite ne tik didesnį paskolos pasiūlymą, bet ir mažesnę palūkanų normą, nes kreditorius galės jaustis saugiau, kad paskolą galėsite grąžinti garantuotai.

Dar svarbūs ir turimi įsipareigojimai, nes paskolos turintiems skolų pensininkams bus prieinamos daug sunkiau.

Atsižvelgiama ir į kredito istoriją

Dar gali būti ir taip, kad kreditorius įvertins ne tik jūsų amžių ir gaunamas pajamas. Jis taip pat norės sužinoti kaip iki šiol tvarkėtės su savo kredito ir kitokiais mokėjimais. Tam jis patikrins jūsų asmeninę kredito istoriją.

Gali būti, kad dėl blogos asmens kredito istorijos, paskola jums nebus išduota net atitikus prieš tai aprašytus reikalavimus. Tačiau paskolos su bloga kredito istorija vis tiek yra suteikiamos, todėl tai nėra pats svarbiausias dalykas, kuris nuspręs kreditoriaus atsakymą jums.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Viso įvertinimų: 1

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Jolanta

Jolanta daug metų kaupė patirtį finansų ir greitųjų kreditų rinkoje. Ji yra dirbusi keliose greitųjų kreditų bendrovėse ir komerciniame banke, kas jai leidžia būti savo srities profesionale ir lydere. Jolantos pateikiami patarimai atspindi visą sukauptą patirtį, todėl kiekvienas galvojantis apie greituosius kreditus gali pasikliauti jos patarimais. Su Jolanta susisiekti galite šiuo el. paštu: puikipask@puikipaskola.lt