Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Jie nusprendėte susirasti paskolą be sutuoktinio sutikimo geriausiomis sąlygomis, tuomet atėjote kaip tik ten, kur reikia. Prieš jūsų akis – visi geriausi tokios paskolos pasiūlymai, o žemiau – viskas, ką būtina žinote prieš pateikiant paraišką jai gauti.

Natūralu, kad kiekvieną gali kilti įvairūs klausimai. Juk mes visada suprantame paskolą, kaip individualų sandorį tarp skolintojo ir skolininko; tarp kreditoriaus ir kredito gavėjo. Bet jau kuris laikas, kaip Lietuvoje tai nebėra vien tik asmeninis žmogaus reikalas. Dabar prieš išduodant paskolą kreditorius yra įpareigotas patikrinti ne tik besiskolinančio asmens, bet ir jo sutuoktinio (-ės) finansinį statusą.

Paskolos be sutuoktinio – kaip ir kodėl?

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Lietuvos Bankas įvedė šiuos skolinimo praktikos pakeitimus, siekdamas spręsti įsiskolinimų problemą. Greitieji kreditai paprasčiausiai buvo išduodami neatsižvelgiant į daug būtinų sąlygų. Tai reiškė, kad daug žmonių gaudavo paskolas, kurių jie gauti neturėjo. Tai smarkiai prisidėjo prie įsiskolinimų augimo problemos. Todėl su laiku vis daugiau žmonių tapdavo nemokiais ir pradėdavo ieškoti paskolų įsiskolinusiems.

Bandant pataisyti jau susidariusią situaciją ir išvengti tokios situacijos susidarymo ateityje, kreditoriai buvo priversti laikytis griežtesnių sąlygų skolinant. Viena iš tokių sąlygų – dalinis paskolos be sutuoktinio sutikimo panaikinimas.

Žmonės skolinasi individualiai, tačiau asmens pajamos beveik visada keliauja į šeimos biudžetą. Tuomet iš šio biudžeto yra tvarkomi įvairūs finansiniai reikalai. Todėl jei asmuo neturi jokių įsipareigojimų, bet jo sutuoktinis (-ė) turi perteklinių skolų ir įsiskolinimų, tai turi įtakos visos šeimos finansams. Kitaip tariant, tai reiškia, kad nors konkretus asmuo ir neturi įsipareigojimų, pastarieji vis tiek jam darys finansinę įtaką, nes jo sutuoktinis (-ė) jų turi.

Dėl šios esminės priežasties buvo nuspręsta, kad paskolos be sutuoktinio sutikimo negalėtų būti išduodamos bent jau tam tikrose apibrėžtose aplinkybėse. Todėl dabar, net jei norima gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo, daliai jų sutikimo vis tiek reikės. Tai vienareikšmiškai galioja paskolų su turto įkeitimu atveju, tačiau yra mažiau taikoma vartojimo paskoloms ir greitiems kreditams.

Todėl tai nereiškia, kad gauti paskolą be sutuoktinio yra neįmanoma. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio paskolos suma yra prašoma, kiek dabar žmogus turi įsiskolinimų, ar jam yra reikalingas refinansavimas ar įprastas greitasis kreditas, ar paskola imama turto įsigijimui, ar reikalingas užstatas ir t.t. Jei kalbėsime apie vidutinį, statistinį asmenį, kuris neturi per didelių skolų ir gauna stabilias pajamas, tuomet gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo tikrai nebus sudėtinga.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Viso įvertinimų: 2

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Jolanta

Jolanta daug metų kaupė patirtį finansų ir greitųjų kreditų rinkoje. Ji yra dirbusi keliose greitųjų kreditų bendrovėse ir komerciniame banke, kas jai leidžia būti savo srities profesionale ir lydere. Jolantos pateikiami patarimai atspindi visą sukauptą patirtį, todėl kiekvienas galvojantis apie greituosius kreditus gali pasikliauti jos patarimais. Su Jolanta susisiekti galite šiuo el. paštu: puikipask@puikipaskola.lt