Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Natūralu, kad kiekvieną gali kilti įvairūs klausimai. Juk mes visada suprantame paskolą, kaip individualų sandorį tarp skolintojo ir skolininko; tarp kreditoriaus ir kredito gavėjo. Bet jau kuris laikas, kaip Lietuvoje tai nebėra vien tik asmeninis žmogaus reikalas. Dabar prieš išduodant paskolą kreditorius yra įpareigotas patikrinti ne tik besiskolinančio asmens, bet ir jo sutuoktinio (-ės) finansinį statusą.

Paskolos be sutuoktinio – kaip ir kodėl?

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Šie skolinimo praktikos pakeitimai buvo įvesti siekiant spręsti įsiskolinimo ir kitas problemas. Greitieji kreditai paprasčiausiai buvo išduodami neatsižvelgiant į daug svarbių sąlygų. Tai reiškė, kad daug žmonių gaudavo paskolas, kurių jie gauti neturėjo. Tai smarkiai prisidėjo prie įsiskolinimų augimo problemos. Todėl su laiku vis daugiau žmonių tapdavo nemokiais, o tai keldavo savų problemų.

Bandant pataisyti jau susidariusią situaciją ir išvengti tokios situacijos susidarymo ateityje, kreditoriai buvo priversti laikytis griežtesnių sąlygų skolinant. Viena iš tokių sąlygų – paskolos be sutuoktinio sutikimo panaikinimas.

Žmonės skolinasi individualiai, tačiau asmens pajamos beveik visada keliauja į šeimos biudžetą. Tuomet iš šio biudžeto yra tvarkomi įvairūs finansiniai reikalai. Todėl jei asmuo neturi jokių įsipareigojimų, bet jo sutuoktinis (-ė) turi perteklinių skolų ir įsiskolinimų, tai turi įtakos visos šeimos finansams. Kitaip tariant, tai reiškia, kad nors konkretus asmuo ir neturi įsipareigojimų, pastarieji vis tiek jam darys finansinę įtaką, nes jo sutuoktinis (-ė) jų turi.

Dėl šios esminės priežasties buvo nuspręsta, kad paskolos be sutuoktinio sutikimo negalėtų būti išduodamos. Todėl dabar, net jei norima gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo, o jūsų individualus mokumo yra aukštas, sutuoktinio sutikimo vis tiek reikės.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2023-04-19.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Viso įvertinimų: 2

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!