Jie nusprendėte susirasti paskolą be sutuoktinio sutikimo geriausiomis sąlygomis, tuomet atėjote kaip tik ten, kur reikia. Prieš jūsų akis – visi geriausi tokios paskolos pasiūlymai, o žemiau – viskas, ką būtina žinote prieš pateikiant paraišką jai gauti.

Finbee
SMSPinigai
Vivus
Mokilizingas
Mano.bank - Mano.paskola
Savy
SMScredit
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Gauti paskolą
Palūkanos nuo
6.99%
20%
8.97%
4.9%
9%
8%
74%
Paskolos suma
300 - 10000€
100 - 5000€
100 - 15000€
300 - 15000€
500 - 25000€
300 - 19000€
50 - 750€
Laikotarpis
12 - 60 mėn.
3 - 72 mėn.
3 - 84 mėn.
1 - 84 mėn.
3 - 84 mėn.
3 - 72 mėn.
1 mėn.

Natūralu, kad kiekvieną gali kilti įvairūs klausimai. Juk mes visada suprantame paskolą, kaip individualų sandorį tarp skolintojo ir skolininko; tarp kreditoriaus ir kredito gavėjo. Bet jau kuris laikas, kaip Lietuvoje tai nebėra vien tik asmeninis žmogaus reikalas. Dabar prieš išduodant paskolą kreditorius yra įpareigotas patikrinti ne tik besiskolinančio asmens, bet ir jo sutuoktinio (-ės) finansinį statusą.

Kodėl paskolos be sutuoktinio? Kam šitie pokyčiai?

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Lietuvos Bankas kartu su savo instituciniais partneriais siekė pažaboti greitųjų kredito davėjų savivalę ir išspręsti jų veiklos sukurta problema. Kokia tai problema? Perteklinis įsiskolinimas. Greitieji kreditai paprasčiausiai buvo išduodami neatsižvelgiant į daug būtinų sąlygų. Tai reiškė, kad daug žmonių gaudavo paskolas, kurių, mąstant racionaliai, jie gauti neturėjo. Bet kurį laiką situacija veikė kreditorių naudai: žmonės, matantys, kad nepajėgs grąžinti savo greitųjų kreditų, puldavo skolintis dar daugiau. Tai buvo labai naudinga kreditoriams, nes jų paskolų portfelis vis augo ir augo.

Bet problema čia yra labai akivaizdi: tai amžinai tęstis paprasčiausiai negalėjo. Todėl su laiku vis daugiau tokių žmonių tapdavo nemokiais ir pradėdavo ieškoti paskolų įsiskolinusiems. Tuomet tokių paskolų nebuvo labai daug, todėl refinansuoti įsiskolinimus buvo galima tik tarpusavio skolinimo pagalba. O ten sąlygos tokiai paskolai gauti – gerokai griežtesnės.

Bandant pataisyti jau susidariusią situaciją ir išvengti tokios situacijos susidarymo ateityje, kreditoriai buvo priversti laikytis griežtesnių sąlygų skolinant. Viena iš tokių sąlygų – paskolos be sutuoktinio sutikimo panaikinimas.

Tai turėtų būti pakankamai lengvai suprantama ir logiška. Žmonės skolinasi individualiai, tačiau asmens pajamos beveik visada keliauja į šeimos biudžetą. Tuomet jau iš šio biudžeto yra tvarkomi įvairūs finansiniai reikalais. Todėl, pavyzdžiui, jei asmuo neturi jokių įsipareigojimų, bet jo sutuoktinis (-ė) yra paskendę (-usi) skolose, tai praktiškai reiškia, kad visa šeima turi skolų. Kitaip tariant, tai reiškia, kad nors konkretus asmuo ir neturi įsipareigojimų, pastarieji jį vis tiek slėgs, nes jo sutuoktinis (-ė) jų turi.

Dėl šios esminės priežasties buvo nuspręsta, kad paskolos be sutuoktinio sutikimo negalėtų būti išduodamos bet kam ir bet kokiomis aplinkybėmis. Tame racijos tikrai yra, nes galiausiai prie sutuoktinio skolos grąžinimo vis tiek prisidėti reikės.

Bet tai tikrai nereiškia, kad gauti paskolą be sutuoktinio yra neįmanoma. Priešingai, tokių galimybių yra labai daug. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio paskolos suma yra prašoma, kiek dabar žmogus turi įsiskolinimų, ar jam yra reikalingas refinansavimas ar įprastas greitasis kreditas ir t.t. Jei kalbėsime apie vidutinį, statistinį asmenį, kuris neturi per didelių skolų ir gauna stabilias pajamas (nes su paskolomis be pajamų, vėlgi, yra kitaip), tuomet gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo tikrai nebus sudėtinga.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2022-02-16

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.5 / 5. Viso įvertinimų: 2

Būkite pirmas įvertinęs įrašą!

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.